| NoNameqed a întrebat:

in fiecare an ma duc in Germania si vreau sa invat si eu putina germana, ca sa ma pot descurca, doar nu stiu cu ce s incep prima data! Mi-am cumparat dictionare si ghid de conversatie Roman -German, in care imi arata si cum se pronunta cuvintele. Imi puteti da un site de unde sa invat germana usor, rapid si fara sa platesc. Si sa imi spuneti va rog, cu ce sa incep prima oara ca sa pot invata cat mai repede!.

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Eu am invatat o limba straina cu ajutorul ghidului de conversatie, apoi din tara respectiva, de la oamenii din jurul meu, din muzica si din filme traduse in engleza.

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Ia-ti un curs tiparit. Stabileste-ti in fiecare zi un timp de invatat si tine-te de el. Germana nu este o limba care sa se invete usor. Repeta cat poti de mult.