| Millanteria a întrebat:

Intrebarea aceasta e cam stupida, dar va rog sa-mi raspundeti fara sa ma injurati sau ceva de genu`!
Mama mea imi va fi profesoara de romana pana la sfarsitul anului, deoarece doamna profesoara a mea trebuie sa nasca. Mama mi-a mai fost profa la inceputul anului...Acum sa incep.Colegii mei imi spun ca mama imi arata testele care ni le da in clasa acasa. Eu le spun ca nu este adevarat, dar in zadar. I-am spus si mamei dar. A, ca sa nu intelegeti gresit, mama NU-MI ARATA testele!
P. S. Eu, de felul meu sunt mai sensibila, si ma simt foarte prost cand imi spun asta! Aveti idei?(ma refer la ce sa le spun) Va rog sa-mi dati cele mai bune sfaturi! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| claudiu_7286 a răspuns:

Spunele ca esti o fata inteligenta si ca nu ai nevoie de raspunsurile la test.Si nu ii baga in seama.

7 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Ignora-i ...cu cat te superi mai tare cu atat le dai mai mare satisfactie!
cred ca au inteles ca mama ta nu iti arata testele...dar fac asa numai ca sa te supere!

greece12
| greece12 a răspuns:

Ar fi bine,pentru linistea tuturor,in primul rand,ca o data, in clasa, mama ta sa sublinieze ca testele sunt necunoscute INTREGII clase.Pe urma, de cate ori te impung pe tema asta, tu stapaneste-te si nu le da importanta.In cel mai rau caz,nu scrie nimic la un test, cu riscul sa-ti strici media si sa te certi cu mama ta, doar sa-i linistesti... Discuta cu mama ta.O sa te ajute.Mult noroc.

| Millanteria explică:

Multumesc tuturor!:*

| ovidius a răspuns:

Nu ai cum să le închizi gura.
Eventual învăţând mai puţin şi luând la câteva teste note mai mici. Poate aşa o să înţeleagă că nu eşti favorizată.

| jack993 a răspuns:

Poate iei cred asta pentru ca ai note mai mari ca iei si invidia e mare ce sa-i faci. straight faceai cateva solutii:
1.sa le da-i pace altfel "pui numai paie pe foc"
2.sa iei note mai mici.solutie care nu asi recomandao...
3.sa aprobi chiar daca nu e adevarat dar si asta in timp poate fac numai mai rau.

| razzvan27 a răspuns:

Nu le spui nimic happy nu iti mai bate capul.si daca ti-ar arata testele, ce? norocul tau big grin

| bria_6116 a răspuns:

Eu as fi luat o nota mica la vreo 2 teste nota 8 sa le arat ca nu e adevarat si apoi cresteam in note.dar faceam asta numai sa le dau peste nas