| Mihai1765 a întrebat:

la admitere la medicina la CJ, majoritatea grilelor sunt cu raspuns multiplu, daca nu pui toate rasp. gen sa zicem ca ar fi corecte pentru o grila rasp: A D si E iar eu pun numai A si D sau D si E sau numai A, imi considera toata grila gresita sau imi puncteaza ceva pe ea? Momentan intru clasa a11a mai am un an pana la admitere dar eram curioslaughing))

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ti-l puncteaza deloc, fiindca este incomplet.

| sierra1 a răspuns:

Merge pe principiul totul sau nimic

| Nonolita a răspuns:

Nu, nu il consdera raspuns bun. Nici partial bun. E considerat gresit. Stiu sigur asta de la cineva care a dat proba de trei ori.

| DanaDaniellllla a răspuns:

Nu se punctează. Ori ai răspunsul complet și corect ori deloc. Să te obișnuiești cu astfel de grile cu multiple variante de răspuns sau fără nicio variantă de răspuns.