| Tonea_Danut_2000 a întrebat:

La ce liceu îmi recomandati să mă duc? Nu mă împac deloc cu chimia matematica și fizica.Am auzit ca liceul carabela din Târgoviște ar fi un lucru bun dar nu știu ce profile sunt acolo. Orcum ar fi unu de acolo sa se potrivească?
La ce mă descurc bine este geografia istoria și romana...Astea îmi plac.

1 răspuns:
| JesseH a răspuns:

Începe cu sfârșitul. happy
Care e locul de muncă pe care-l visezi peste ceva ani?
Cine dintre cunoscuți lucrează ceva asemănător acum?
Ce studii a făcut sau crede că l-ar fi ajutat?

Nu e vorba numai despre materii preferate, ci mai degrabă despre ce visezi să faci ani de zile fără să te plictisești.

Mai e o întrebare care te poate ajuta: Ai activități utile pe care le faci din proprie inițiativă pentru care te scoli la ora 5 să le faci sau te culci târziu ca să nu le lași nefăcute? Dacă da, probabil locul tău viitor de muncă ar trebui să aibă legătură cu ele. Dacă nu, fă un efort și descopere-le acum.

E fain că-ți pui problema asta serios. Așa s-ar putea să găsești scurtături și să devii expert într-un timp mai scurt. Succes!