| Monyyyyy a întrebat:

Buna TPU la legi de compoziție dirigu ne-a spus ca atunci când trebuie sa arătam ca e atâta putem scrie vrem sa arătam ca și semnul dacă și numai dacă.Si profesorul de la meditații a spus ca nu.Deci dacă fac cu mi-a arătat domnu diriginte nu se ia in considerate la bac? Ajutor

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-am inteles nimic! Sa nu-mi spui ca esti la liceu! Dupa cum ai scris nu ti-as fi dat mai mult de10-11 ani (cu indulgenta)!

| QuelQui a răspuns:

Tu esti la liceu, mai iei si meditatii dar nu stii sa te exprimi?
Nu am inteles ce vrei sa intrebi.

| AC4S4 a răspuns:

A B (A daca si numai daca B)
A B inseamna de fapt A => B si B