| fearlessss a întrebat:

LA Mate Info din ce se da bacul?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Buna! Vor fi probele orale, aceleasi pentru toate profilele: competente de comunicare in limba romana, competente de comunicare intr-o limba straina(o poti echivala cu diploma de Cambridge, IELTS, Delf/Dalf etc ) si competente digitale(se echivaleaza cu examenul ECDL, total sau partial, in caz ca l-ai sustinut/il vei sustine pana la bac). Apoi, probele scrise sunt:
*Limba romana;
*Matematica;
*Chimie/fizica/biologie/informatica
Spor la invatat!

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dai ( scris ) "obligatoriu" din Română şi Matematică!

Iar la proba la alegere a profilului şi specializării – proba E)d) – probă scrisă - poţi alege între : Fizica, Chimie, Biologie, Informatica; vezi Anexa 1 de la linkul :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4800-31-08-2010.zip

Toate cele bune.

| Arabull a răspuns:

Poi la Matematica-Informatica vei da bac in felul urmator:
-romana-obligatoriu
-matematica-obligatoriu
-Informatica-obligatoriu
+ o materie la alegere dintre:
*Fizica
*Biologie
*Chimie

| PopAdrian a răspuns (pentru Arabull):

Info nu este obligatorie, intra tot la cele la alegere happy

| Arabull a răspuns (pentru PopAdrian):

Da ai dreptate eu nu eram prea sigur de asta, pentru ca teza la mate-info e obligatorie si bacu nu e cam ciudat dar na in fine.
Multumesc de corectare.