| Satan13 a întrebat:

La mine la scoala bursele de merit se dau la cei cu media peste 9, 50. Stiu ca pe semestrul 2 se da daca ai peste 9, 50 in semestrul anterior, dar pe primul semestru se da dupa media generala a anului trecut sau dupa media de pe semestrul 2 de anul trecut?

Funda + VOT de inteligent si folositor

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul semestru se da bursa dupa media anului anterior, cu exceptia cl. a IX-a, unde nu se acorda bursa de merit pe primul semestru.

| Satan13 explică (pentru Ioandelasal):

Mersi :3 si apropo, eu trec clasa a 8-a, dar e bine de stiut pentru cand intru la liceu ^^

| Ioandelasal a răspuns (pentru Satan13):

Si la gimnaziu se dau bursele tot la fel.

3 răspunsuri:
| fuulger a răspuns:

Dupa media generala de anul trecut