| Raluu01 a întrebat:

happy Ma puteti ajuta cu niste titluri pentru compuneri? Dar nu vreau titluri gen : A venit primavara! Sunt clasa a7a si am maine olimpiada judeteana asa ca orice noua idee este buna.

Răspuns Câştigător
| Veverixxu a răspuns:

Un vis fermecat,O nazbatie,O regina de neuitat,Zambetul,Prima raza de soare,o zi fermecata,Prima Craiasa, Randunicile,Vis de primavara,
Succes:*
S eu am olimpiata maine dar nu imi fac griji in legatura cu titlul.
Citeste cateva basme de Ispireacu,sau reciteste`le, calmeaza`te si vei avea succes, Titlul unei compuneri nu e o mare dilema.In fuctie de cerinta vei avea imaginatie
Ispirescu iti va da niste ideii
Pupicii si inca o data succes

2 răspunsuri:
| Raluu01 explică:

Mersi, Sunshine, dar eu nu vreau despre un anotimp. Am dat doar un exemplu. Vreau titluri simbolice gen : Raze de zafir, Un vis de mult apus, Deasupra muntilor, Un apus de soare, O scanteie printre nori, Simfonia noptii.

| HepiBăluuns a răspuns:

''EA''-Primavara
Prima fiica a anului
Sosirea primaverii
Veselia primaverii
Primavara-martisorul verde

Pupici:*