| AdinaSabina a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine? Imi puteti da niste exemple de moduri de expunere ..toate modurile.
Dialogul,monologul, naratiunea si descrierea..acestea sunt toate?
Cam banala intrebare dar imi fac temele pe vacanta si am uitat unele lucruri.
Va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Northern a răspuns:

Bună! Modurile de expunere sunt : narațiunea, descrierea, dialogul și descrierea literară. Dacă vrei să știi mai multe uite aici http://www.referatele.com/......le-com.php

| AdinaSabina explică (pentru Northern):

Multumesc mult! Stiam dar nu eram sigura.

3 răspunsuri:
| MariusGomoi a răspuns:

Modurile de expunere existente in limba romana sunt in numar de 4:narațiunea, descrierea, dialogul și descrierea literară.

| Cristina64 a răspuns:

Buna! Parca mai erau si figurile de stil si imaginile artistice...nu sunt sigura.