| anonim_4396 a întrebat:

Merg pe clasa a 8-a iar la liceu vreau la profilul economic.
Matematica este grea la eco, iar cum faci practica(zilnic, in wekeend, te plateste pentru ca faci practica la o societate anume, aceasta conteaza la media finala sau are note)?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ivsk a răspuns:

Bună, eu sunt a 12a pe turism. Practica nu se plătește de regula, dar depinde de firma. Practica o faci în clasa a 9a și a 10a la finalul anului în iunie cam trei săptămâni zilnic, iar din a 11a și a 12a faci câte o săptămână în plus înainte de vacanta de iarna. Matematica chiar e ușoară dacă înveți constant. Este m2. Nu ti fa probleme, e ușoară. Succes la examene!

2 răspunsuri:
| angi_4331 a răspuns:

Nu te plateste nimeni, nimic. Trec pe a 12-a la liceu economic pe profil economic, am facut pana acum toti anii practica in clasa(am scris) si nu am primit nimic.

| ivsk a răspuns:

Și da, contează, sunt doua medii speciale pentru practica