| anonim_4396 a întrebat:

Oare am șanse sa iau nota mare la matematica la simulare/examenul de capacitate? Având în vedere ca eu nici tabla înmulțirii nu o mai știu, spuneți mi cum sa încep? Ce sa inavat ca sa ajung sa știu tot pana când vin simulările? cei care a-ți luat note mari la matematica fiecare sfat contează pentru ca trebuie sa iau nota mare la simulare dar și la examen în condițiile în care eu nu știu nimic nici nu știu ce sa învăț nu prea am șanse.
CEL MAI BUN RĂSPUNS PRIMEȘTE FUNDA! big grin :"(

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru inceput, invata tabla inmultirii! N-ai ce matematica sa inveti daca nici pe asta nu o stii.
Ai putea sa faci pregatire, singur nu cred ca ai sanse sa recuperezi toata materia.

| Jannah a răspuns:

Daca eram tac-tu rupeam cureau pe tine. pune mana si invata, eu nu am luat o nota prea stralucita la mate pentru ca niciodata nu m-am inteles cu obiectele ce necesita logica ( imi pierd rabdarea repede ). pune un meditator, ala stie sa te ajute.

| elena97890 a răspuns:

Daca nici tabla inmultirii nu o sti ia.ti adio de la o nota de trecere! Poti sa te uiti la subiecte dar daca nu le intelegi degeaba!

| shawn1 a răspuns:

Apucă-te de meditații, caută un profesor care are răbdare să înceapă de jos și in 3-4 luni o să te descurci bine. Știu despre ce vorbesc. happy