| anonima2617181 a întrebat:

Bună, TPU! Pot avea o funcție în poliție dacă urmez doar Facultatea de Drept sau e nevoie neapărat și de o facultate specială pentru poliție? Dacă da, ce funcție pot ocupa?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, daca se fac incadrari din sursa externa, indeplinesti conditiile cerute si reusesti la concursul de incadrare. Poti ocupa, in conditiile aratate, functia scoasa la concurs.

| sierra1 a răspuns:

Presupunțnd că termini liceul
presupunțnd că iei bac-ul
presupunțnd că intri la drept
presupunțnd că termini dreptul
presupunând că...
...hai pe bune că deja am obosit. Până faci tu astea, se schimbă legislatia. Nu mai fac ăia angajări de pe filiera indirectă