| Nimeni91 a întrebat:

Pot gasi "Zmeura de campie" de Mircea Nedelciu pdf complet?

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La Carfur au

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am găsit aici https://ro.scribd.com/document/255579449/Zmeura-de-Campie-Mircea-Nedelciu

Site-ul ăsta e o bibliotecă online unde se găsesc tot felul de documente, dar ca să poți vedea integral cartea trebuie să-ți faci cont pe site. Pe scribd se pot citi 3 documente (cărțile sunt tot documente pe net) pe lună (ăsta e planul gratuit) dacă citești de pe aplicația lor. Îți las aici imagini cum să-ți faci cont si cum să instalezi aplicația.

https://imgur.com/a/uwAbBTE

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

și mai îi și asta https://imgur.com/a/5fdbgUV

| anonim_4396 a răspuns (pentru codrinmaestruldumelor):

Cartea are 200 și de pagini, nu 50

| codrinmaestruldumelor a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai fi deschis ultimul link incainte sa comentezi, ai fi vazut ca are toate paginile doar ca sunt uploadate in mai multe fisiere pdf (si nu te uiti la numarul paginilor de pdf, ci la numarul paginilor din poze)

| anonim_4396 a răspuns (pentru codrinmaestruldumelor):

Da, ai dreptate, n-am observat

| Nimeni91 explică (pentru anonim_4396):

Va mulțumesc mult tuturor pentru carte! Am nevoie sa o citesc pana vineri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nimeni91):

Cu plăcere

| NarcisIfrim a răspuns:

Nu o poti gasi pdf, dar in mod clar o poti gasi la biblioteca.

| Nimeni91 explică (pentru NarcisIfrim):

Stau la sat si la biblioteca scolii au spus ca nu avem voie in incinta scolii din cauza incidentei virusului.