| Trandafiiiiiiiiiiiraș a întrebat:

Bună TPU.

Puteți să îmi explicați și mie cum se formează timpurile verbale din limba engleză,când se utilizeaza și cărui timp din limba română corespunde? Am căutat pe internet, dar nu am înțeles nimic.

Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Http://www.marplo.net/engleza/gramatica
Altfel ar trebui sa-ti explice profa la scoala, de-aia e platita si de-aia mergi la scoala. Daca nu stati acasa si infiintam scoala TPU, ca cred ca e mai eficienta

| Trandafiiiiiiiiiiiraș explică (pentru mixxjim):

La școală am făcut timpurile în lecții separate, dar nu știu când sa le utilizez, nu e vina profesoarei.Muțumesc pentru răspuns, credeam că nu o să mă ajute nimeni.

1 răspuns: