| AlexAL275 a întrebat:

Bună TPU! Recent am luat bacul și aș vrea să mă duc la o facultate. Am văzut că se plătește o taxă pentru înscriere, dacă vreau să bag dosarul la mai multe facultăți trebuie să plătesc la fiecare? Menționez că este UCV care are 12 facultăți

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti alegi una sau doua facultati din cadrul Universitatii UCV, ca doar nu vrei sa te inscrii la toate 12, doar la cele pe care ai vrea sa le profesezi tu.

| AlexanderKrauss a răspuns:

Fiecare facultate are taxa ei. Deci plătești la fiecare facultate la care te înscrii.

| AlexAL275 explică (pentru AlexanderKrauss):

Și plătesc înscrierea chiar dacă nu intru la facultatea respectivă sau după ce sunt acceptat?

| AlexanderKrauss a răspuns (pentru AlexAL275):

Din câte știu, nu.