| AestheticPerf a întrebat:

Recomandati- mi o carte de eseuri pentru BAC va rog frumos. Dar una in care sunt scrise eseurile mai simplificate, care nu intra tare mult in detalii si care nu sunt amplificate sau pompoase. Am vazut una mov de la ART, care are schema eseului si apoi un eseu propriu- zis, dar vreau sa vad ce variante imi dati, va rog frumos. FUNDAhappy

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Eseul lui All Bundy? A inscris 4 eseuri.

| Clytia a răspuns:

Eu mi-am luat Cartea Definitivă de la Art. Profa mea de română consideră că e cea mai bună carte de comentarii pentru bac.

| Andra9pk a răspuns:

Pai la bac eseurile nu trebuie simplificate ci sa fie de minim 2 pagini, mai pompoase...(sunt cateva pagini de insta cu eseuri deja facute, in loc de carte)