| Etro a întrebat:

Recomandați-mi va rog niște cărți despre adolescență.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În ce sens? Despre persoane adolescente? Despre procesul pubertatii? Carti destinate adolescentilor?

| Etro explică (pentru anonim_4396):

Carte în care este explicata viata a doi adolescenți de exemplu. Având ca tema iubirea adolescenta și viața lor. Am de făcut un rezumat la romana bazat pe asta. Și nu știu exact ce carte sa citesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit odată cartea, care era o cărțulie de fapt, "Supraviețuind adolescenței"...dar nu îmi amintesc autorul. Oricum, era o carte creștină despre cum să treci prin adolescență mai ușor și despre cum să o înțelegi. happy Recomand.

| NarcisIfrim a răspuns:

Iti recomand Sfarsitul insemna un nou inceput-Adrian Niculecu
In carte iti va arata viata unui adolescent pornit de la 0 si ajungand sus de tot, fara ajutorul nimanui, si de acolo poti invata multe chestii intersante, multe