| Iulyka90 a întrebat:

Se poate face doctorat-ul in alt domeniu decat facultatea si master-ul? Multumesc.

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Masteratul e, în mod normal, continuarea a ceea ce ai făcut în cei trei ani de facultate.
Doctoratul nu are nimic legat de acestea.
Poate fi diferit de pregătirea pe care o ai făcut-o inițial.

| mgtow a răspuns:

Ca sa faci doctorat e musai sa ai facultate si master, altfel nu se poate.

| Iulyka90 explică (pentru mgtow):

Stiu asta. Intrebarea era daca domeniul poate fi unul diferit fata de ceea ce ai facut la facultate si master. De exemplu, eu am facultate si master pe Drept si m-ar tenta un doctorat in psihologie. Multumesc oricum pentru raspuns.

| mgtow a răspuns (pentru Iulyka90):

Nu poate fi diferit, trebuie sa mearga pe aceeasi rama.