| GigelDinSatuVecin a întrebat:

Buna TPU, stie careva distanta Vaslui-Sfantu Gheorghe si cat tine aceasta calatorie pe jos? Dau funda!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Https://bit.ly/33NNnzm
240 Km. In regulamentele militare se prevede ca intr-o zi se pot parcurge 30-35 Km. maxim. La civili depinde si de antrenament si de faptul ca nu au atatea materiale pe ei. Un militar are peste 50 Kg si mai trebuie sa si mearga in cadenta.
Presupunand ca vei face 30 Km. pe zi in 8 zile ajungi. Numai cel ce face traseul stie cat poate!