| anonim_4396 a întrebat:

Sunt abia in clasa a 10-a. Dar vreau sa ma pregatesc pentru facultate. Vreau sa plec din Romania si sa merg in Coreea de Sud, mai exact in Seoul la facultate. Am nevoie de putin ajutor. Voi da funda celui mai bun raspuns.

- Stiu ca in afara de BAC, voi da un examen la engleza si coreeana. Apoi un interviu. Dar, sunt nedumerita de ceva : ce imi trebuie la dosar? Stiu ca am nevoie de diferite activitati (Ce imi puteti recomanda?), dar altceva?

1 răspuns:
| RazvanDanc a răspuns:

Facultatea la care doresti sa te inscrii nu iti spune ce fel de activitati apreciaza?

Din punctul meu de vedere pe ei i-ar interesa olimpiade internationale la limba engleza, cel putin sau ideal coreeana.