| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a 6a si am probleme cu matematica. Nu o înțeleg deloc, iar părinții mei nu ma lasa sa fac meditații ca cica nu am nevoie, dar de fapt profesoara preda foarte repede, mult si aproape de decent la modul de explicare. Ajutor

P.S La celelalte materii sunt bun

Răspuns Câştigător
| NiculaiMarianTraian a răspuns:

Salut, eu sunt in clasa 10 si la fel ca tine eram si eu. Ca sa intelegi matematica nu trebuie sa fii superficial asta e clar. Trebuie lucrat lucrat si iar lucrat. Cel mai bun lucru ar fi sa reiei lectia predata acasa si sa incepi sa refaci cateva exercitii din cele predate pentru a putea intelege. ( asta e cel mai bun sfat) parerea mea...
FUNDA?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Matematica se invata acasa, cu pixul in mana, rezolvand zeci si sute de exercitii si probleme.

| cosmin1324 a răspuns:

Uita-te din nou peste lectii si unde nu intelegi cauta tutoriale pe net, se explica de 100 de ori mai bine decat explica profesorii