| DAV1D01 a întrebat:

Buna TPU
Sunt clasa a 9 si din a 10 vreau sa ma transfer la alt liceu pe alt profil.
Pot sa intru chiar daca am media un pic mai mica?
O sa dau teste/examene?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Doar pentru transfer pe timpul cl. a IX-a se ia in considerare media de admitere, pentru transferuri ulterioare nu se ia.
De regula la schimbarea profilului trebuie date diferente si o sa afli la ce materii, daca ti se aproba transferul.

| Jokyo a răspuns:

Poti sa te transferi dar trebuie sa dai niste diferentetongue

| WhatsUpp a răspuns:

Da, te poti transfera, dar sunt niste diferente. De exemplu daca esti la profil de filologie si vrei sa te transferi la profil mate-info o sa dai niste examene la matematica si informatica!winking