| test2010111 a întrebat:

Buna tpu.Sunt clasa a7a si in fiecare zi ma bat niste ganduri despre examnul de anul viitor la matematica.Sa nu va ganditi ca mi frica ca nu il voi lua.De luat il iau dar vreau sal iau cu 10.Problema este ca nu cred ca pot reusi.Nu sunt un geniu si nici nu sunt olimpic la matematica dar la materia care se face la scoala ma descurc bine.Voi ce sfaturi imi dati multi zic ca matematica nu e grea daca exersezi foarte mult. Ajutatima va rog.

1 răspuns:
| Kenya a răspuns:

Matematica este ușoară dacă îți faci toate temele și ești atent\ă. Nu îți mai fă griji, dacă pui presiune pe gânduri te vei descuraja și stresa mult. Învață, citește, joacă-te, nu băga în seamă aceste gânduri. Sunt sigură că o să iei examenul cu o notă mare ♥