| grogboy a întrebat:

Buna TPU sunt curios cum se poate efectual transferul in timpul anului, vreau sa schimb liceul din cauza colectivului doresc sa stiu procedura de transfer

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In timpul anului nu sepot face transferuri intre licee decat daca te muti dintr-un judet in altul cu parintii.
Motivul cred ca este din cauza ta ca nu vrei sa te adaptezi in clasa respecyivam, ca-i imposibil ca un colectiv interg sa te sicaneze, deci cu motivul asta nu se uita nimeni la transferul tau.
Pune mana serios pe carte si lasa colectivul, ca te duci acolo sa inveti doar PENTRU TINE, fara sa iti bagi colegii in seama, daca nu ai chef.

Transferurile se pot face numai la inceput de an scolar, daca indeplinesti toate conditiile stipulate de Minsiterul invatamantului:
- medie egala sau mai mare ca a ultimului intrat de la acel liceu
- toate mediile incheiata
-NU sunt acceptate medii scazute la purtare, corijenete sau obiecte fara note dsu medii neincheiate.

| alexandru3107 a răspuns:

Intrebi la secretariat.