| Maney31 a întrebat:

Sunt in clasa a-12a si cred ca nu o sa apuc sa termin permisul de ecdl pana la competente. Ce ar trebui sa fac atunci? Pot oare sa il continui dupa competente sau sa nu ma prezint la ele?

3 răspunsuri:
| Bianca18 a răspuns:

Daca nu obtii ECDL-ul pana atunci inseamna ca nu ai cum sa iti echivalezi proba de Competente digitale, deci nu ai de ales decat sa te prezinti la bac. Daca nu te prezinti nu o sa poti intra la probele urmatoare, deci pici bacul.

| Maney31 explică (pentru Bianca18):

OK, ma prezint la competente. Dar dupa pot sa dau ecdl-ul, nu?

| Bianca18 a răspuns (pentru Maney31):

Da, sigur ca poti.