| RebelDemon a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si as vrea sa intru la un liceu pedagogic cu profil de stiinte sociale sau daca nu mai sunt locuri la un alt liceu cu profil de stiinte sociale si as vrea sa stiu daca pot sa fac apoi facultatea de invatatori.

1 răspuns:
| Chαяtreux a răspuns:

Indiferent de profilul pe care il alegi vei putea face aproape ce facultate vrei. Dar intr-adevar, acest profil pe care ti-l doresti te ajuta mai mult (ai o pregatire mai buna) se axeaza pe: romana, psihologie, logica, istorie, geografie, si pe limbile straine.
Deci in final, da poti!