| BringMeTheHorizon1111 a întrebat:

sunt in clasa a 8a in Bucuresti si nu stiu la ce liceu ma pot duce.As vrea foarte multe sa merg la arte pentru ca am talent dar am auzit ca examenul de admitere este greu plus ca acolo nu se face carte.Eu am media mare iar profesorii ma bat la cap sa ma duc la Lazar, vianu si alte licee bune cu profil de mate info. As fii zis sa ii ascult sa termin liceul si sa ma duc la o facultate cu profi lde arte dar acolo nu poti intra decat daca ai studii in arte soo nu stiu unde ma pot duce. cateva sfaturi va rog sau cei care sunteti la arte, cu ce medie se intra?

Răspuns Câştigător
| BotezanDaniel a răspuns:

Buna! iti dau un sfat:Incearca sa asculti parerea profesoriilor,daca nu esti incurajat de persoane apropiate,poate cred ca tu ai un altfel de talent. Poate arta nu te avantajeaza, muzica, pictura, nu pot fii decat o placere. Daca ai o medie mare, incearca sa te profilezi pe alt domeniu! Ce iti mai place sa faci? Raspuns castigator? tongue big grin

| BringMeTheHorizon1111 explică (pentru BotezanDaniel):

Desenul este puncutul meu forte, am castigat multe concursuri de arta iar prof. De desen ma incurajeaza sa merg la arte pe cand parintii nu

1 răspuns: