| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a si din semestrul 2 vreau sa ma transfera alta clasa dar la acelasi profil.Intrebarea mea este:cand sa depun cererea ca sa fiu sigura ca mi-o aproba (eu ma gandisem cu 2 saptamani inainte de vacanta de iarna dar am auzit ca se depun in primele saptamani din semestrul 2), motivul ar fi ca nu ma pot integra in clasa (ar fi un motiv pentru care nu mi-ar aproba cererea?) de ce nu ti-ar aproba-o?, cat timp dureaza pana ti-o aproba si cand stii sau cum afli ca ti-a aprobat-o. Vreau sa-mi raspunda si cei care s-au transfert intre semestre cum au procedat. Vreau mai multe pareri.

1 răspuns:
| Manuela18 a răspuns:

Pur si simplu te transferi cu o saptamana sau doua inainte de a incepe semestrul. Iti va aproba transferarea daca in clasa in care intri nu este depasit numarul de elevi.