| deeadeea111 a întrebat:

sunt in clasa a 9a si pana acum am note foarte bune(11 note de 10 si o nota de 9 la fizica happy )
insa joi ne-a adus testele la franceza si am luat doar 7, nu mi-ar fi ciuda daca as stii ce am gresit,insa eu nu stiu,in plus profa nu a vrut sa ne arate testele pe motivul ca ni le va trece dor data viitoare in catalog... testul nu a fost greu,pentru ca au fost lucruri din caiet, iar dupa ce am dat testul m-am uitat in caiet si am facut bine.....acum ma gandesc cum as putea sa-mi scot nota asta ca cine stie ce test ne mai da profa aia, sfaturi?

Răspuns Câştigător
| darksy36 a răspuns:

Daca esti sigura pe tine ca ai facut totul corect si crezi ca acea nota a fost o greseala, ii poti cere profesoarei sa iti arate lucrarea. Sau poti cere o contestare. Nu are cum sa nu iti arate. Faptul ca iti trece nota in catalog fara sa se uite e o prostie. Ar trebui mai intai sa va arate voua lucrarile, sa vedeti daca nu cumva a gresit la notare, ca mai apoi sa treaca nota. oh go on Funda?

4 răspunsuri:
| deeadeea111 explică:

Mutumesc pentru sfaturi happy sper sa fie bine!

| deeadeea111 explică:

Hey,am vazut astazi intrebarea asta intamplator si mi-am amintit ce naspa ma simteam atunci...acum cand ma gandesc ca profa mi-a dat atunci un punct in plus, si am luat 8

| Andreea625 a răspuns:

Incearca sa inveti in plus din carte sa stii sa traduci mai mult decat lectia de zi... o sa te vada profa. eu asa am facut si mi-a marit nota la 10..Succes!

| DarkAngel95a a răspuns:

Nu trebuie sa te impacientezi.Mai ai la dispozitie inca 2 luni de scoala in care vei putea sa raspunzi pentru a-ti corecta nota.Tu trebuie doar sa te pregatesti in fiecare ora si sa nu ramai in urma cu invatatul.Mult succes!