| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Sunt in clasa a VIII-a, imediat trebuie sa ma inscriu la liceu si sunt cam indecisa.
Locuiesc in Satu Mare si am media claselor V-VIII 9, 98, fara testarea nationala, dar o sa o iau cu nota mare.
Mai vreau sa dau si la bilingv.
Care sunteti la liceu sau care ati terminat un liceu in judet si v-a placut, dati-mi si mie niste sfaturi, sa ma pot decide mai bine.
Multumesc!
Dau FUNDITA celui mai bun.

1 răspuns:
| M2ryus a răspuns:

Eu zic sa vi in Bucuresti, dar sa nu te4 ducu pe un liceu foarte bun, gen Lazar sau Spiru, la bilingv ori cum trebuie sa dai o testare la limbi straine, asa ca te sfatuiesc sa nu dai la bilingv, mai bine da la filologie si te duci pe un liceu gen Moisil la care se intra cu o medie in jur de 9. 17.