| denisaelena24 a întrebat:

Sunt in clasa a9a la stiinte ale naturii si am o mare problema cu matematica, in special la geometrie unde sunt vectorii... Ma puteti ajuta cu o sugestie despre cum as putea sa ii inteleg? Toata clasa rade de mine intrucat nu ma pricep la mate si ma simt foarte prost...Va rog ajutati-ma cu orice idee pe care o aveti!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mateamtica este foarte frumoasă și chiar ușoară, dacă este cineva să ți-o explice pe înțelesul tău, pe nivelul tău de înțelegere, pe mintea ta. Am găsit aici lecții de mate înregistrate online pentru toate clasele. Accesul la ele costă 45 de lei pe lună. Părinții tăi te pot ajuta să te inscrii pe site și să achiși online suma aceasta mică.
https://www.profesorultau.ro/lectii-video-matematica.aspx

1 răspuns:
| AniQueen23 a răspuns:

Te inteleg, eu am aceiasi problema, doar ca la radicale...

Te pot sfatui sa cauti pe net despre vectori de la 0, pentru a intelege bine