| Valeriaa2 a întrebat:

Sunt in clasa a9a pe stiinte sociale si am nevoie de un raspunslaughing ma gandesc la viitor si am cateva intrebari.
Din ce materii se da bacul? Ce facultăți pot urma si ce pot iesi mai departe? Conteaza clasa a9a sau din a 10 a sa incep sa ma concentrez pe invatat? As vrea sa ma orientez putin si am nevoie de răspunsuri detaliate. Dau funda❤

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bac din română, istorie și la alegere dintre logică, psihologie, filosofie.

Poți urma ce facultati doresti tu, cu precadere m-as gandi la Sociologie, cu toate ca doar numele se aseamana.

Nu te apuca de invatat de acum, de aia esti la uman si nu la real, ca sa te mai relaxezi si tu nițic.

Si eu sunt la stiinte sociale, nu stiu la ce facultate doresc sa merg, dar cu siguranta nu o aleg in functie de profil, profilul nu are treaba. Nu te omorî cu invatatul, dar sa ai note mari ca totusi esti la umanwinking

| Valeriaa2 explică (pentru anonim_4396):

Mersii multtt?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Valeriaa2):

Sa traiesti si sa infloresti! Pentru mai multe discutii ca intre elevi la stiinte sociale am căsuța de mesaje deschisa. Stimă.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"ce facultăți pot urma si ce pot iesi mai departe?"

ce vrea mușchiul gândirii tale și ieși functie de ușa pe care intri

ce datalii mai dorești?

| Ofiintă a răspuns:

Bacul îl dai din română, istorie și o materie la alegere (psihologie, logică și altele, nu știu exact).
Poți urma ce faculta dorești tu.
Dacă te referi la ceva ce nu ține de matematică, biologie, fizică, ceva ce merge pe uman, ar fi: drept, litere, administratie publica, jurnalism, stiinte politice, C.R.P, sociologie, psihologie, psihopedagogie.