| danbalan9501 a întrebat:

sunt primul an la facultate.Pot spune ca a fost un an de tot rahatul. Absente peste absente..restante in prima sesiune..Acum..desi mi-am propus ca in a 2-a sesiune sa schimb foaia...am ajuns in aceeasi situatie de rahat(am intrat doar in 2 examene). Marti am examen, am vreo 40 de pagini fata verso..si sincer ma uit la foi si cred ca nu o sa ma duc la examen..parca prefer sa le dau in toamna decat sa le pic acum si sa trebuiasca sa platesc(daca il pic prima oara trebuie sa il platesc a 2-a, daca nu ma prezint in timpul anului..nu il platesc toamna).
Am ajuns sa imi mint si parintii ca le trec pe astea din a 2-a sesiune..Desi am purtat sute de discutii cu ei..am ajuns ca prostu in aceesi situatie...Ce se intampla cu mine?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ce ne intrebi pe noi ce se intampla... aparent este lenes, nepasator si iti bagi picioarele in ea de facultate...

| NegruAlb a răspuns:

40 pag nici nu e asa mult. Cred ca esti delasator si lenes sau nu iti place facultatea, profilul si in conditiile astea te poti lasa, ca n-are rost sa faci ceva ce nu-ti place.
Scoate-ti dosarul si inscrie-te la alta facultate...sau mergi la munca