| Misa09 a întrebat:

tinand cont ca in perioada asta multe scoli fac orele online, multi dintre noi nu prea avem note, asa ca asta e perioada testelor si ascultarilor.Luni o sa fiu ascultata la fraceza si nu stiu mai nimic, chiar daca invat, n-o sa stiu.Ma puteti ajuta cu cateva metode cu care as putea sa iau macar nota de trecere?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Invata, fa ordine unde inveti, hidrateaza-te, ia pauze, invata logic, mananca sanatos, consuma alimente cu lecitina (ciocolata neagra).

Si consider ca ai luat deja notele de trecere. Daca simti asta, corpul o sa se indrepte spre acea directie.

4 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Roaga-te la Dumnezeu, nu vad la ce alta metoda ai putea sa te astepti.

| Meme10Memu a răspuns:

Invata verbele de baza si substantivele de baza si ai nota de trecere. Verbe de baza: a fi, a merge, a face, a crede. Substantive de baza: mama, tata, Dumnezeu. Adjective: prost, bun, bine, rau. Invata un banc in franceza si daca o faci sa rada te va trece clasa.

| zilog a răspuns:

Pui plancarde mari in spatele calculatorului pe hartie A1 scoase la imprimata in oras
ca nu costa mult la un centru de copiere din oras ca sa iti scoata pe o hartie ca de ziar A1 adica mare cat un ziar deschis
iti ia 8 lei

| Misa09 explică (pentru zilog):

Slabe sanse sa o pot face stiind ca va trebui sa am camera pornita, dar e si asta o idee:3