| nicooparaschiv a întrebat:

Unde pot gasi planta si/sau seminte de Aloe vera la magazin, în România?

6 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Să știi că Aloe Vera nu se înmulțește prin semințe!
Dacă ai un magazin Lidl în orașul tău, de joi (săptămâna viitoare) poți cumpăra Aloe Vera la ghiveci 13 lei/buc. Vezi în catalogul Lidl de pe site-ul lor!

| nicooparaschiv explică (pentru gabicoo):

Dar prin ce?

| nicooparaschiv explică (pentru gabicoo):

De-asemenea, cum pot sa imi dau seama daca planta e chiar Aloe Vera si nu vreun tell?

| Alexx234qw a răspuns:

Poți rupe o bucată (vreo 10-15 cm) de frunză de Alo Vera și să o plantezi în pământ.
AloVera se înmulțește prin butășire (butășirea= procesul de rupere a unui fragment de planta (frunză, tulpină) dintr-o plantă și de a-l planta acesta foarmând rădăcini).

| nicooparaschiv explică (pentru Alexx234qw):

Ok, și dacă îi fur seva acelei bucăți, se mai poate înmulți?