| kmkmkmkmkmkmkmkmkmkmkm a întrebat:

urgent va rog sa ma ajutati, dau funda fara discutii! Am nevoie de cateva filmulete pentru scoala, fac un proiect si trebuie sa am si filmulete. Ideea e ca o sa am si poze, poze evident ca stiu cum le salvez, insa la filmulete am o nedumerire. Habar nu am cum sa descarc filmuletele, unde sa le caut, pe google, habar nu am, si cum sa fac rost de ele, ca dupa trebuie sa le duc la scoala pe un stick. Va rog sa ma ajutati, nu stiu pe cine sa mai intreb, dau FUNDA. happy happy

Răspuns Câştigător
| Mircea049202 a răspuns:

Salut, părerea mea e sa descarci (Microsoft)PowerPoint si sa faci un proiect cu pozele care le ai si anumite informații in el, vine exact ca un filmuleț controlat de tine. Poti sa adaugi si filmulețe de scurta durata descărcate de pe YouTube(cauți pe google "Download movie from YouTube"). Majoritatea folosesc PowerPoint pentru ca are o interfața intuitiva di poți modifica foarte ușor orice. Filmulețul in PowerPoint se reda cu fiecare click al mouse-ului sau la un anumit interval de timp setat de tine. E foarte ușor, încearcă. Succes!

| kmkmkmkmkmkmkmkmkmkmkm explică (pentru Mircea049202):

Am lucratat in power point, stiu ce spui, dar am nevoie neaparat de filmulete, nu trebuie sa folosesc powerpoint. In afara de "Download movie from Youtube" nu stii alta posibilitate? Multumesc, dar na, ma gandesc daca nu stii cumva si alte variante, ca sa stiu pe viitor.

4 răspunsuri:
| MrImpossible a răspuns:

Daca vrei sa iei orice video de pe Youtube, copiaza url-ul de la pagina de Youtube cu video-ul, scrie pe google Youtube to mp4 converter, intra pe primul site(vezi sa nu intri pe vreun site reclama(ad)), pune url-ul in casuta aia, apasa convert si apoi download, poti sa folosesti Youtube to mp3 converter pentru muzica tot la fel(mp3 e format audio si mp4 e format audio-video)