| georgianadeea a întrebat:

Buna,TPU! V-ar placea sa locuiti intr-o cabana de carti si harti? De ce? Argumentati!

Răspuns Câştigător
| NoMusicNoLife a răspuns:

Glumesti?! Ar fi paradisul pentu mine! Si nu e deloc greu de argumentat.
Imi plac enorm cartile si citesc non-stop, mai ales cand dau peste ceva interesant. Ma pasioneaza cartile politiste si daca as avea o cabana plina cu ele... doamne, ce bine ar fi! As sta toata ziua intr-un fotoliu confortabil sau intr-un hamac si as citi love struck mi-ar placea de asemenea sa am pe pereti tablouri cu actrite ca Marilyn Monroe sau Audrey Hepburn, sau cu orase ca New York, Paris sau Londra! Si bineinteles, un pian manjit cu acuarele si acoperit de partituri - pentru momentele de pauza de la lecturalaughing
Hartile le-as folosi ca sa gasesc locurile pe unde se perinda eroii cartilor pe care le citesc! Ar fi excelent big hug

PS: O pisica care sa toarca la mine in brate ar fi picatura care ar umple paharul meu de satisfactie!

Tu ce ai face intr-o asemenea cabana? :*

2 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Nu, ca iau foc imediat.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu, dacă ar fi plină de flori, DA! Ei, dar daca as fi cu omul iubit, ce-ar mai conta decorul?