| Elena_Alexa_1999 a întrebat:

va rog trebuie sa ma ajutati urgent.Mama vrea sa ma bage la un liceu privat, iar eu vreau la unul teoretic pe stiinte ale naturii doar ca nu am inca media, asa ca vreau sa ma tranfser din liceul privat in cel teoretic...pot?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu poti!---tocmai din pricina celor 2 motive pe care tu insati le-ai precizat:
* fiind minora, ai nevoie de acordul parintelui/parintilor tai
* nu indeplinesti conditia legala de medie (prevazuta in ROFUIP)

p.s. In ce priveste transferul, trebuie sa stii ca fiecare scoala are reguli proprii care se aduga celor prevazute in ROFUIP. Daca, mama ta a hotarat sa te inscrie la o scoala privata( care costa!) inseama ca s-a informat--- nu indeplinesti nici conditiile proprii scolii la care doresti sa te muti!

| KillaNoFilla a răspuns:

Daca rezolvi problema cu mama ta puteti merge la director si sa vedeti ce se poate face.