| Anaoi28 a întrebat:

Buna TPU!
Voi, cei care treceti in toamna in clasa a 12 a, v-ati apucat deja de invatat serios pentru bac? Eu am invatat constant in cei 3 ani de liceu, iar acum m-am apucat de eseuri la romana si de sinteze la istorie. Care metoda de invatat vi se pare mai productiva?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| T0T a răspuns:

Una e să treci, lucru pe care ar trebui să îl facă orice elev și alta să ai medie mare care te poate ajuta să intri la o facultate bună.

Ca să răspund la întrebare: Cea mai productivă metodă e învățarea logică, bazată pe propria rațiune, înțelegere și creativitate. Totul se formează pe baza unor aspecte teoretice care nu sunt multe și se solidifică prin preluarea de idei din diverse surse.

7 răspunsuri:
| InYourMind a răspuns:

Nu te stresa frate toți trecem dacă avem un minim de cunoștințe.

| InYourMind a răspuns (pentru T0T):

Intri cu examen la facultățile bune

| T0T a răspuns (pentru InYourMind):

Examen și bac.

| Anaoi28 explică (pentru T0T):

Multumesc mult!

| Anaoi28 explică (pentru T0T):

Multumesc foarte mult!

| Anaoi28 explică (pentru InYourMind):

Asa este, dar la unele facultati nu se da examen de admitere, ci se intra cu media de bac. Asa ca trebuie sa obtin o medie cat mai mare, in caz ca nu intru la Facultatea de Drept din Bucuresti, as vrea sa merg la Facultatea de Litere din Bucuresti, ambele fiind domenii de care ma simt atrasa.

| T0T a răspuns (pentru InYourMind):

Una e să treci, lucru pe care ar trebui să îl facă orice elev și alta să ai medie mare care te poate ajuta să intri la o facultate bună.

Ca să răspund la întrebare: Cea mai productivă metodă e învățarea logică, bazată pe propria rațiune, înțelegere și creativitate. Totul se formează pe baza unor aspecte teoretice care nu sunt multe și se solidifică prin preluarea de idei din diverse surse.

| Monst a răspuns:

Eu invat schematic si retin cel mai bine informatiile.M-am reapucat de invatat inca de cand am aflat ca am picat la biologie.