| BBAlyss a întrebat:

Buna TPU
Voi considerati ca cei care nu utilizeaza transportul in comun, prin taxele si impozitele platite, ar trebui sa suporte o parte din ceea ce ar trebui sa plteasca cei care utilizeaza aceste mijloace? Vi se pare corect?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Toti platitorii de impozite suporta cheltuielile bugetare. Cei care folosesc transportul in comun isi platesc biletul, ceilalti n-au de ce sa suporte, exceptie facand facilitatile pentru unele categorii defavorizate sau fara bani - handicapati, elevi, studenti, pensionari, etc.

| neutrino a răspuns:

Taxele nu are nimic in comun cu corectitudinea, nici cu morala, ci numai cu partea legala.