| anne3798 a întrebat:

Vreau sa cer cateva informatii despre BAC, dupa cativa ani de cand am renuntat la scoala. Sa va explic: am facut 12 clase dar nu am mai dat bacul, acum am 22 de ani si as vrea sa il dau. Este posibil sa ma inscriu daca m-am pregatit acasa? Sau trebuie sa frecventez ultimul an de liceu? Eu ma simt destul de pregatita avand in vedere ca in ultimele luni m-am tot pregatit, si pana in vara inca mai am cateva luni la dispozitie. Intrebarea mea este daca il pot sustine daca ma inscriu si ce trebuie sa fac.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci este sa te inscrii pentru sesiunea urmatoare. Daca ai absolvit cl. a XII-a nu mai trebuie s-o repeti.

1 răspuns:
| JusTPauL a răspuns:

Mare atenție când te înscrii, dacă îmi aduc bine aminte se face în 10-13 februarie.