| KimYume a întrebat:

vreau sa invat coreeana dar nu am nici o idee cu ce ar trebui sa incep...adica banuiesc ca mai intai trebuie sa invat alfabetul insa am cautat si am gasit cateva imagini cu alfabetul coreean...dar toate au ceva diferit, puteti sa ma ajutati? De unde pot lua alfabetul corect?

Nu vreau japoneza si nici coreeana pentru ca pur si simplu ma atrage coreeeana asa ca fara raspunsuri de genul "de ce coreeana?" sau..."mai bine incearca japoneza sau chineza".

Răspuns Câştigător
| MeeeDyana a răspuns:

Http://undevainasia.wordpress.com/2010/11/24/hangeul/

Sper ca te ajuta acest site, dar as spune ca daca vrei sa inveti corect, sa mergi la cursuri cu un profesor, dar daca nu, am auzit ca acest site are alfabetul corect!

| KimYume explică (pentru MeeeDyana):

Multumesc si vreau totusi sa fac si niste cursuri ca mi-ar fi de ajutor dar nu stiu unde pot gasi un meditator/profesor bun, sti pe cineva? [Bucuresti]

| MeeeDyana a răspuns (pentru KimYume):

Nu...Din pacate, nu sunt din Bucuresti.Dar poti cauta pe internet!

5 răspunsuri:
| KimYume explică:

Nu vreau japoneza si nici [CHINEZA] pentru ca pur si simplu ma atrage coreeeana asa ca fara raspunsuri de genul "de ce coreeana?" sau..."mai bine incearca japoneza sau chineza".

^^Acum am vazut ca am scris gresit :"D

| deeapp a răspuns (pentru KimYume):

Ai gasit? Si eu sunt interesata. M.ai putea ajuta te rog?

| KimYume explică (pentru deeapp):

Da-mi un mesaj pe facebook. Cauta Yume Bway. laughing :*