| fekwlhfll a întrebat:

Vreau sa ma inscriu la facultatea de istorie UBB, la care se intra pe baza de scrisoare de intentie. Stie cineva cam ce ar trebui sa mai contina scrisoarea, in afara de ce ma motiveaza pe mine sa studiez istoria, si ce format ar trebui sa aiba? (de exemplu, scrisorile de intentie in UK au o structura specifica care trebuie urmata).

2 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Pe vremea facultatilor serioase se dadea admitere cu examen scris. Acum scrisoarea motivationala tine loc de lucrare de admitere.

| Sonia822 a răspuns:

Recomandare de la profesorul de istorie?