| GeorgianaStefaniaa a întrebat:

Vreau si eu cateva carti mai bune. Imi puteti recomanda cateva?!

Răspuns Câştigător
| MirunaC a răspuns:

Daa.cu siguranta unele dintre cele mai frumoase carti sunt Anna Karenina de Lev Tolstoi,Nunta in cer de Mircea Eliade, Domnisoara Christina Mircea Eliade, Cvartetul Mireselor(4 carti superbe)de Nora Roberts,Enigma Otiliei de George Calinescu chiar si La Medeleni de Ionel Teodoreanu daca nu ai citit-o inca,Noaptea de Sanziene de Mircea Eliade,Pe aripile vantului de Margaret Mitchell sau Numele trandafirului de Umberto Eco,Invatatoarea cu ochii de aur-Stratis Mirivilis,Palariile de pai, Femeia de ciocolata, Castelana sunt alte carti care merita citite.Succes

4 răspunsuri:
| Nymphetamine a răspuns:

Uite cateva:
Departe de lumea dezlantuita de Thomas Hardy
Londra insangerata de Geoff Nicholson
Crima din Orient Express de Agatha Christie
Cuibul de viespi de Agatha Christie
Litera stacojie de Nathaniel Hawthorne
Mana stanga a intunericului de Ursula le Guin.
Un veac de singuratate de Gabriel Garcia Marquez
Legiunea Blestematilor de Svan Hassel
Shining de Stephen King
O odisee spatiala de Arthur C.Clarke
Catherine de Medicis de Honore de Balzac
Odiseea capitanului blood de Rafael Sabatini
Doamna Bovary de Gustave Flaubert
Testamentul unui excentric de Jules Verne
Jane Eyre de Charllote Bronte
Alchimistul de Paulo Coelho
Emma de Jane Austen
Promisiune mincinoasa de Howard Roughan
Crima si pedeapsa de Fiodor Mihailovici Dostoievski
Venin de Colin Falconer
Craciunul lui Poirot de Agatha Christie
Schimb de dame de David Lodge
Ratiune si Simtire de Jene austen

happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dama cu cameli, ghestapo, dracula, pe aripile vantului, singur pe lume,

| MarioDM a răspuns:

Buna! Am eu cateva daca iti blac bine daca nu mai cauta! SherlocHolmes volumul 1 2 3 4 astea imi plac mie mult

| kassak a răspuns:

Dracula Cea mai tare carte