| Bluefighter a întrebat:

Vreau si eu informaţii despre profilul mate-info. Ce materii voi avea si câte ore din fiecare materie voi avea pe săptămână.

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Buna! Vei studia limba romana (4 ore pe saptamana in clasa a IX-a, 3 ore pe saptamana in clasele a X-a, a XI-a si a XII-a), matematica(5 ore), informatica ( 1 ora pe saptamana in clasele a IX-a si a X-a si 4 ore pe saptamana in clasele a XI-a si a XII-a), TIC(doar in clasele a IX-a si a X-a, 2 ore pe saptamana), fizica (3 ore), chimie(2 ore), biologie ( 2 ore in clasele a IX-a si a X-a si o ora in clasele a XI-a si a XII-a), doua limbi straine(cate doua ore pe saptamana fiecare limba), istorie(o ora), geografie (o ora), logica/psihologie/economie/filozofie(o ora pe saptamana), educatia antreprenoriala(doar in clasa a X-a- o ora pe saptamana), religie(o ora), sport(doua ore), muzica si desen (cate o ora la doua saptamani, doar in clasele a IX-a si a X-a). Tezele se sustin, in fiecare semestru din cei 4 ani, la romana, matematica, informatica si la alegere intre fizica, biologie si chimie. Daca mai ai si alte intrebari, lasa-mi un mesaj si vorbim! Succes!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

Toate cele bune.

| AnnaaaMaria a răspuns:

O sa ai cam aceleasi materii. O sa ai 4 ore de romana, 5 de matematica, 3 de fizica, 2 de chimie, 2 de biologie, 2 de franceza, 2 de engleza, 1 de istorie, 1 de geografie, 1 de religie, 1 de logica( e singura materie noua care se studiaza doar in primul an de liceu, in a 10-a o sa ai psihologie si antreprenoriala, in a 11-a economie si in a 12-a filosofie), 1 ora de informatica( in primii doi ani de liceu cate una, dupa care o sa ai cate 4), 2 ore de TIC si la 2 saptamani o ora de muzica/desen( adica o.saptamana faci muzica, o saptamana faci desen). Teze o sa dai la romana, matematica, informatica si o materie la alegere dintre fizica, chimie ai biologie. BAC o sa dai la romana, matematica M1 si o materie la alegere dintre fizica, chimie, biologie si informatica. Daca am gresit ceva, imi cer scuze. Asa sunt orele la mine la liceu