| Horhe a întrebat:

Vreau si eu un inceput de compunere despre trecerea de la gimnaziu la liceu. Ma tot gandesc si nu stiu cum sa incep. Vreau doar inceputul ca in rest, stiu eu continuarea.big grin

Răspuns Câştigător
| lolz1 a răspuns:

Fundita? big grin

In cele mai multe cazuri, trecerea de la gimnaziu la liceu este prima situatie de schimbare majora careia trebuie sa ii faca fata copilul. Ca adult va avea de trecut prin multe schimbari, sfarsituri si inceputuri, iar aceasta prima experienta este posibil sa ii marcheze perceptia asupra acestor momente. Felul in care face fata primei mari schimbari din viata lui il pregateste pentru multele episoade de adaptare pe care le va traversa mai tarziu, de aceea este important ca parintele sa il ajute sa treaca peste acest prag cu succes si sa ii fie alaturi mai mult decat oricand.