| ettzzyca a întrebat:

:X imi spune si mie ce melodii pot sa cand la proba de aptitudini la liceul Dinu Lipatti la sectia teatru..adica ce gen ..si poate vreo cateva cantece ..please

Dau Funda + Vot

2 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Mai, tu habar nu ai ce e cu tine daca apelezi la ajutor pe TPU pentru un examen la un liceu de arta! Nici nu iti dai seama cat de penibil esti. Inseamna ca nu ai nicio chemare catre teatru daca tu singur habar nu ai ce e ala teatru. Ce e aia " cateva cantece"? Dai cumva examen la vreo sectie de cabaret?!

| maria6 a răspuns:

Ce stii mai bine, ce ai invatat la muzica, la scoala sau roag-o pe doamna de muzica sa te invete alta melodie. In general, sa nu fie ceva foarte greu. La teatru se urmareste auzul muzical, capacitatea de memorare si de redare a unui ritm, citirea notelor muzicale...