| 熊Panda熊 a întrebat:

Trebuie să studiez fabula "Greierele si furnica", De la Fontaine si trebuie sa fac un eseu pe tema " Greierele si furnica în meseriile viitoare" sau "Inversiunea funcției greier / furnica în familia părinților noștri/familia de azi " sau "Greierele si furnica în consumerismul actual". Ați putea să îmi dați niste idei? Nu va cer să îmi faceți eseul, ci doar să-mi dați niste idei, pentru că habar n-am ce sa scriu.

1 răspuns:
| DumitruS a răspuns:

Legat de ultima, trebuie sa-ti imaginezi care ar fi rolul lor in ziua de astazi. Cum s-ar potrivi in peisajul actual.