| Maia55 a întrebat:

Trec în clasa a 12-a și trebuie sa aleg între a da bacul la anatomie sau biologie vegetală și animală. Ideea este ca nu știu ce sa aleg. Îmi puteți spune care este mai ușoară de învățat? Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Biologie vegetală. Anatomia umană sau animală e mult mai complexă și mult mai multă informație de reținut!

| anonim_4396 a răspuns (pentru romeo78):

Nu este,, anatomie umana sau animala'' ci,, Anatomie si fiziologie umana, genetica si ecologie umana" iar cealalta proba se numeste,, biologie vegetala si animala''.
Eu am dat bacul la anatomie anul trecut si nu a fost foarte greu insa problemele de la biologie vegetala si animala mi se par putin mai grele iar materia are cam acelasi grad de dificultate.
Nu mai dezinformati daca nu stiti despre ce vorbiti.

| Maia55 explică (pentru anonim_4396):

Ok. Mersi pentru răspuns.

6 răspunsuri:
| Maia55 explică:

Mulțumesc frumos!

| alltoowell a răspuns:

Eu iti recomand anatomia pentru ca o vei avea mai proaspata in minte din moment ce ai studiat-o mai recent. Biologia vegetala, desi pare usoara la prima vedere, e mai dificil de reluat fiind materie de clasa a noua si a zecea. La anatomie poate parea mult, dar o mare parte din materie nu e necesara pentru bac. Mai putina chiar si decat in cartile speciale pentru bac. O poti invata chiar si intr-o saptamana, daca te concentrezi pe ea si stii exact ce trebuie invatat. Incearca sa discuti cu profesoara de biologie despre asta, poate va reusi sa te ajute cu asta. Bafta multa la anul, orice ai alege.

| Maia55 explică (pentru alltoowell):

Voi discuta. Mulțumesc frumos!

| anonim_4396 a răspuns (pentru alltoowell):

Pentru cineva care e la liceu, este cam greu sa invete materia pentru bac intr-o saptamana.