| Cristi72992859 a întrebat:

Buna, trec in clasa a X-a si vreau sa ma transfer la stiinte sociale. Trebuie sa dau diferentele din latina si desen...
Imi este foarte frica de diferentele astea la latina.
Imi puteti spune va rog cei care ati dat diferente la latina anul acesta sau in anii anteriori cum este la latina? E greu? Ce exercitii v-au cazut? La latina stiu doar: declinarile, numeralul cardinal, ordinal, legenda, zeii, Locuinta romana, casatoria romana, pronumele reflexiv, limba latina si limbile romanice: evolutie in timp, masa romanilor si cateva date despre Roma. Am sanse sa reusesc daca stiu doar lectiile astea?
La desen cum este? Trebuie sa stim multa teorie?
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Alex77777777777777777777u a răspuns:

Salut!
Latina nu este asa de grea, nu am dat diferențe dar ți.as sugera dacă nu te descurci la latina sa vorbești cu o profesoara de romana sa te ajute pentru ca ea știe latina sau dacă ai un prieten la filologie îl poți întreba pe el ca la filo dai teza din latina.